Olejek do brody – sposób na zadbany zarost

1.1k 0
Olejek do brody Brodomir

 W jakich przypadkach z pewnością przyda się olejek do brody?

Stosowanie olejku polecane jest codziennie bez względu na długość brody oraz panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Olejek będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy skóra w okolicach twarzy jest szorstka, napięta, łuszczy się oraz marszczy. Ale nie tylko, olejki są bardzo przydatne, kiedy włosy znajdujące się na brodzie są niemiłe w dotyku, czy wrastają w skórę podczas golenia. Olejki pomogą także w przypadku odczucia, że włosy na brodzie przestały rosnąć bądź posiadacza brody drażni wydobywający się z niej zapach. Olejki pomagają także w przypadku zmian trądzikowych, trudnościach związanych z gojeniem ran czy innych uszkodzeń naskórka

Z czego składają się olejki do brody?

Skład olejków przeznaczonych do pielęgnacji brody jest bardzo podobny do perfum. Jego podstawą jest baza, aktywne składniki dodatkowe oraz substancje zapachowe. Bazą wśród olejków jest bardzo często połączenie olejku jojoba bądź olejku migdałowego z olejkiem arganowym. W mniejszym stopniu, chociaż również mogą się pojawiać, są olejki do brody z pestek winogron lub na bazie olejku rycynowego. Wśród składników aktywnych można wymienić nieograniczone ilości ich kombinacji. Najczęściej w olejkach do pielęgnacji brody znaleźć można witaminę E, owoce cytrusowe, masło shea, jedwab a nawet wyciąg z pszenicy. Szczególnym akcentem wśród olejków zapachowych są składniki zapachowe, a konkretnie mówiąc olejki eteryczne. W ich przypadku połączenia zapachów nie mają granic, ich różnorodność jest ogromna. Na rynku można znaleźć olejki pachnące cynamonem, bergamotką, miętą, lawendą, truskawką a także wiele wiele innych.

Do czego służą olejki do brody?

Przede wszystkim olejki do brody przeznaczone są do jej regularnej pielęgnacji. Nawilżają, odżywiają oraz delikatnie nabłyszczają zarost. Specjalistyczne olejki pomagają także w dbaniu o problematyczną skórę w okolicach brody. Podczas zapuszczania brody, olejki zmniejszają uczucie swędzenia skóry. Używanie olejku niweluje stany zapalne skóry, powstałe między innymi na skutek porostu włosów. Naskórek zachowuje swoją elastyczność oraz nie łuszczy się. Dodatkowo olejki chronią brodę oraz skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Do czynników tych zaliczyć można wiatr, nadmierne słońce czy mróz. Korzystanie z olejków dostarcza samych korzyści. Warto pamiętać, iż odpowiednio nawilżone i odżywione włosy na brodzie lepiej się układają i dużo łatwiej jest je poddać stylizacji. Dzięki nim broda staje się miękka oraz przyjemna w dotyku. Podstawową zaletą produktu jest także przewodzenie zapachów. Doskonale niweluje on przesiąkanie zapachów, które pochłania każdy włos. Oczywiście stosowanie olejku poprawia kondycję każdego włoska. Przestają one się łamać oraz rozdwajać. Cebulki włosów zostają odpowiednio pobudzone do wzrostu.

Jakie olejki najlepiej wybrać?

Aby jak najlepiej zadbać o wygląd brody oraz skóry w jej okolicach, warto jest sięgnąć po pielęgnacyjne olejki, które wykonane są w głównej mierze z naturalnych olei roślinnych. Olejki do brody oparte na składnikach naturalnych chronią nie tylko brodę, ale także i skórę przed utratą wody, a ponadto odmładzają skórę. Warto jednak zwrócić uwagę, aby wybrany olejek nie był tłusty, ponieważ nałożony na brodę może wyglądać bardzo nieestetycznie. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest nakładanie olejku tuż po porannym umyciu brody. Istotne jest, aby nigdy nie nakładać olejku na skórę, która jest brudna, ponieważ można jej w ten sposób zaszkodzić.