Dlaczego warto używać szamponu w kostce?

875 0
Szampon do włosów w kostce

Szampony w kostce mają bardzo podobny skład do tych, sprzedawanych w formie płynów. Mają też dwie podstawowe zalety, które czynią je lepszymi, od tych w plastikowym opakowaniu. Po pierwsze opakowanie szamponu w kostce jest bardziej ekologiczne, po drugie łatwiej włożyć go do walizki, gdy udajemy się w podróż. Szampon w kostce nigdy nie rozleje się i nie zabrudzi nam ubrać. Zajmuje też zdecydowanie mniej miejsca. Ponadto jedna kostka szamponu potrafi służyć nawet przez 2-3 miesiące. Oczywiście w zależności od częstotliwości jej używania. Prawda, że to zdecydowanie dłuższy czas użytkowania od szamponu w butelce? Może warto więc rozważyć, czy nie lepiej przerzucić się na taki kosmetyk.

Dla kogo szampon w kostce?

Choć mogłoby się wydawać, że tak jak mydło w kostce, tak samo szampon w kostce jest właściwie dla wszystkich. Jest to niestety mylne wrażenie, gdyż specjaliści choć zachwalają szampony w kostce, odradzają używania ich w dwóch przypadkach. Nie zalecają używania ich w przypadku włosów długich, farbowanych i plączących się. W tych przypadkach szampon w kostce niestety nie będzie w stanie odpowiednio zadbać o pielęgnację włosów. Włosy długie trudno będzie umyć mydłem w kostce, a te łatwo plączące się jeszcze bardziej zaczną się plątać i kołtunić pod wpływem takiego mycia. Należy więc w tym przypadku pozostać przy dobrej jakości szamponach w płynie.

Jeśli jednak jesteś osobą o włosach krótkich, bądź półdługich w naturalnym kolorze, to szampony w kostce są właśnie dla Ciebie! Za ich pomocą łatwo umyjesz włosy i zdziwisz się, gdy okaże się, że kostka starczy na dłużej, niż standardowa butelka. Sposób użycia takiego szamponu jest niezwykle prosty. W przypadku włosów krótkich możesz użyć kostki jako gąbki do mycia. Śmiało możesz pocierać nią o swoją głowę, zapewniając skórze dodatkowy masaż. Inny sposób to zmydlenie kostki pod niewielką ilością wody. Następnie powstałą pianę wmasowuje się we włosy i skórę głowy. Następnie spłukujemy i gotowe! Włosy są czyste! Używając szamponu w kostce należy pamiętać, że w swoim składzie nie posiada wody, więc żeby się pienić włosy muszą być odpowiednio zmoczone.

Jak wybrać swój pierwszy szampon w kostce?

Próbując poszukać szczegółowych informacje dotyczących szamponu w kostce, czy nawet konkretnych produktów, łatwo można natknąć się na niepokojące wiadomości. Że chcąc utrzymać dłuższy termin przydatności, do szamponu w kostce dodaje się konserwanty. Czytając takie informacje należy zachować zdrowy rozsądek, gdyż nawet w kuchni na co dzień używa się ”groźnych” konserwantów, czy nawet świadomie się je spożywa. Bo przecież sól czy cukier to nic innego jak naturalne środki konserwujące. Należy więc zawsze dokładnie przeanalizować każdy skład, by nie okazało się, że ktoś widząc H₂O nie zaczął wmawiać, że producent używa strasznej chemii. A przecież H₂O to nic innego jak wzór wody.

Dlatego chcąc wypróbować szampon w kostce należy sięgnąć do sprawdzonych źródeł i posłuchać, co mądrzy przyjaciele doradzą. Na tak zwany pierwszy ogień świetnie sprawdzi się Naturalny Uniwersalny Szampon Do Włosów w Kostce – Cztery Szpaki. Jak sama nazwa wskazuje jest on uniwersalny i doskonale nada się do każdego rodzaju włosów. Więc gdy oboje z partnerem chcecie być bardziej eko i spróbować szamponu w kostce, ale macie różne rodzaje włosów to ten produkt jest wprost idealny do wypróbowania.

U panów, którzy mają gęsty zarost i wprost uwielbiają dbać o swoją brodę świetnie sprawdzi się Naturalne Mydło do Włosów i Brody WALIGÓRA – Cztery Szpaki. Swobodnie można używać tego szamponu zarówno do pielęgnacji włosów jak i brody.

Więcej mydeł w kostce jak i innych kosmetyków służących do pielęgnacji można znaleźć na stronie: https://madamnatura.pl/ Wszystkie produkty na stronie są naturalne, stworzone z myślą o naturze.