Jak zagęścić brodę?

764 0
Olejek do brody

Oglądając tureckie seriale, bardzo często można spotkać się z widokiem mężczyzn o niezwykle bujnym zaroście. Niestety nie wszystkich natura obdarzyła grubą i gęstą brodą. Rzadki zarost jest problemem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Okazuje się, że nie wszystko stracone i istnieje kilka sposobów zagęszczenia naturalnego zarostu. Jakie to sposoby? Dowiesz się z naszego artykułu.

Dlaczego gęsta broda nie rośnie?

Za kwestię związaną z porostem włosów w dużej mierze odpowiadają geny. Niestety trudno jest wygrać z naturą, która ma ogromną moc w kształtowaniu naszego wyglądu. Jeśli Twój ojciec czy dziadek mieli problemy z zarostem to bardzo możliwe, że również Ty odziedziczyłeś skłonności do problemów z niewielkim zarostem. Natomiast jeśli Twoi przodkowie posiadali niezwykle bujną brodę, może okazać się, że Ty również staniesz się posiadaczem dużego owłosienia, jednak nie od razu. Broda wraz z wiekiem robi się coraz gęściejsza, dzięki temu już po 30 można cieszyć się dużo większym owłosieniem niż w latach młodzieńczych. Może okazać się również, że niewielki zarost jest wynikiem prowadzenia niezdrowego trybu życia, problemów ze zdrowiem czy niewłaściwą pielęgnacją. Warto zbadać poziom testosteronu, który wpływa na porost włosów. Jeżeli jego ilość jest zaniżona można za pomocą diety czy treningu poprawić jego wyniki. Na początek, warto spróbować właściwej pielęgnacji. 

Po pierwsze: szampon do brody

Wielu mężczyzn do pielęgnacji brody używa mydeł czy żeli pod prysznic. Jest to duży błąd, który bezpośrednio wpływa na stan owłosienia. Szampony do brody w swoim składzie nie zawierają soli, parabenów oraz wielu innych szkodliwych substancji. Błędem jest wykorzystywanie szamponu do włosów, gdyż ten stworzony do brody ma dużo lżejszą konsystencji i jest delikatniejszy dla skóry twarzy oraz włosów. Wnika głęboko w strukturę włosa i usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Co istotne zapobiega również kręceniu się włosów, dzięki czemu broda wygląda na dużo bardziej gęstą. 

Po drugie: odżywki do brody

Dla wielu mężczyzn odżywka kojarzy się z fanaberią, bez której nie potrafią żyć kobiety, jednak jej rola w pielęgnacji zarostu jest nie do przecenienia. Duża ilość substancji odżywczych zawartych w jej składzie sprawia, że idealnie wzmacnia, odżywia oraz przyśpiesza porost włosów. Zapobiega również ich wypadaniu i niszczeniu, ale także nadaje włosom miękkości. Dzięki temu może być pomocna w uzyskaniu niezwykle gęstej brody. 

Po trzecie: olejek do brody

Kolejnym produktem, jaki powinni posiadać mężczyźni w trosce o bujną brodę, jest olejek. Produkt ten jest szczególnie pomocny przy rzadkim zaroście, jednak polecany jest również dla Panów niemających problemów z ilością włosów na brodzie. Naturalne składniki zawarte w olejku pobudzają włosy do wzrostu, zapobiegają ich wypadaniu oraz poprawiają ich wygląd. Przede wszystkim dodają blasku i zapobiegają przesuszaniu kosmyków, a co za tym idzie niszczeniu. 

Po czwarte: odpowiednia dieta

Nie bez powodu mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Jakość produktów, jakie spożywamy oraz ich różnorodność wpływa bezpośrednio na stan naszego zdrowia, oraz wygląd. Warto postawić na dietę opartą o dużą ilość warzyw i owoców, wartościowego białka (ryby i białe mięso) oraz roślin strączkowych. Dieta powinna być uzupełniana o witaminę A, C, E oraz witaminy z grupy B i beta-karoten, którego źródłem jest marchewka, dynia oraz szpinak. Pomocny może okazać się również cynk i magnez, który znajduje się w kakao, orzechach oraz roślinach zielonych.